parodos logo 2003  |   2002  |   2001  |   2000  |   1999  |   1998  |   1997
logo
english homemail
fonas
 

Rėmėjai:

Blue Bridge   MicrosoftSintagma

BOD    Svyturys

Informaciniai rėmėjai:

TV3   LR
Orakulas

ACM

Partneris:

Ūkio ministerija

 

 

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

"Infobalt" metu 5 pagrindinių partijų atstovai svarstė kaip pagerinti informacinių technologijų ir informacinės visuomenės situaciją. Dauguma pasisako už vieną instituciją. Ar tai turėtų būti naujai įkurta ministerija, ar iš dabar ITT strategijai vadovaujančių institucijų turėtų būti suteikta pagrindinė sprendžiamąją galią turinti funkcija - svarstoma.

Algirdas Brazauskas, premjeras, sako, kad per trejus metus Vyriausybė informacinių technologijų (IT) srityje valstybės sektoriuje padidino investicjas net 5 kartus. Šiais metais tam numatyta skirti 100 mln. Lt.

„Per trejus metus į muitinių informacinę sistemą investavome per 150 mln. Lt. Valstybinėje mokesčių inspekcijoje kuriame duomenų banką, rūpinamės viešaisiais reikalais ir panašiai“, - aiškina premjeras.

Jis pastebi, kad nuveikta dar ne viskas, kadangi mokslo potencialas turi labai silpną ryšį su praktika.

„Studentų skaičius dvigubėja, o įmonės jiems negali pasiūlyti darbo“, - aiškina premjeras.

Viena ministerija

Andrius Kubilius, Tėvynės sąjungos pirmininkas, sako, kad Lietuvoje jau laikas galvoti ne apie informacinę visuomenę, o apie žinių visuomenę. Anot jo, įsteigta Žinių ekonomikos ministerija padėtų pagerinti Lietuvos žinių ekonomikos situaciją. Joje galėtų būti inovacijų, smulkaus ir vidutinio verslo, aukštojo mokslo atstovai.

Anot p. Kubiliaus, turėtų būti siekiama, kad po 4 metų mokslo tyrimų ir plėtros finansavimui iš valstybės biudžeto būtų skiriamas vienas nuošimtis nuo BVP ir 0,5 nuošimčio nuo BVP iš privataus verslo.

ES pozicija kitokia - 2/3 investicijų mokslo tyrimams turėtų būtų skiriama iš verslo ir 1/3 iš valstybės biudžeto.

Gintaras Babravičius, Lietuvos centro sąjungos atstovas, sako, kad jų programoje taip pat numatyta, jog ITT rekalus turėtų kuruoti viena institucija.

Vladimiro Orechovo, „Darbo partijos“ atstovo manymu, pradžioje visos funkcijos galėtų būti suteiktos Informacinės visuomenės plėtros komitetui (IVPK). Dabar ITT reikalus kuruoja Vidaus reikalų ministerija, IVPK, Seimo informacinės visuomenės plėtros komitetas, Susisiekimo ministerija, Ryšių reguliavimo tarnyba.

„Įstatyminė bazė turi būti kuriama vienose rankose“, - teigia p. Orechovas.

Tuo tarpu Kazimira Prunskienė, "Valstiečių ir naujausios demokratijos sąjungos" lyderė, sako, kad prieš priimant sprendimą steigti vieną ministeriją – reikia viską gerai apsvarstyti.

“Į tokius siūlymus žiuriu skeptiškai, kadangi institucijos turi tendenciją virsti biurokratiniais aparatais. Reikia išnaudoti laiką ir daugiau dėmesio skirti ne naujoms ministerijoms, o verslui ir privačiam sektoriui”, - aiškina  p. Prunskienė.

Alanas  Skovmandas (Allan Skovmandas), airių bendrovės “RazorSkills”, kuri į Lietuvą atvyko ieškoti partnerių dirbti verslo iš išorės (outsourcing) prezidentas, sako, kad Lietuvos požiūris į ITT strategiją ir verslą atrodo keistai – pirmiausia kuriamos institucijos, įstatyminės bazės, o tik po to daromas verslas.

“Paprastai pasaulyje pradedamas verslas, o tik po to kuriamos instancijos padedančios jį vykdyti, o ne atvirkščiai”, - dalinasi patirtimi p. Skovmandas. 

INFOBALT SPAUDOS CENTRAS  

2004-10-20

 
     
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 5 262 26 23, faksas 8 5 262 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos